Hyvä olla -hanke etsii pelintestaajia

Kesäkuussa 14.-18.6. testataan etänä pelin neljättä lukua. Avuksi kehitystyöhön tarvitaan muutamia 1.-3. -luokkalaisia vaasalaisia lapsia – olisiko juuri Sinun lapsesi kiinnostunut testaamaan uutta peliä? Aiempaa pelikokemusta ei tarvita, mutta ei se haittaakaan. Jos kiinnostuit, ota viestitse niin kerromme lisää.

Edellisten lukujen kehitystyöhön olemme saaneet arvokasta apua kohderyhmän lapsilta. Jokaisen testauskerran jälkeen peliä on muutettu lasten palautteiden mukaisesti sekä mieluisammaksi että käytettävyydeltään paremmaksi.

Hyvä olla -hankeen pelitiimi koostuu pelialan, psykologian ja kasvatusalan osaajista. Kehitystyössä kumppaneina ovat Mieli Pohjanmaan mielenterveys ry. sekä Jyväskylän yliopiston psykologian laitos.

Tervetuloa mukaan kehittämistyöhön!

Anna-Lena Vilo, projektisuunnittelija
anna-lena.vilo(at)pohjanmaankriisikeskus.fi
Puh. 041 317 7796

Kommentoi

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.