Magis-webinaarit 2.9. ja 7.9.2021

Tervetuloa Magis-webinaariin, jossa käydään lyhyesti läpi pelin taustalla olevaa teoreettista viitekehystä, hyväksyntä- ja arvopohjaista lähestymistapaa ja siihen kuuluvia hyvinvointitaitoja sekä tutustutaan pelin sisältöön ja käyttöönottoon.

” Magista voi pelata oikeastaan millä oppitunneilla vaan, kytkeytyy hyvin oppiaineisiin.”

Webinaareja järjestetään kaksi, joissa molemmissa on sama sisältö. Ensimmäinen on torstaina 2.9. klo 14.00-14.45 ja toinen tiistaina 7.9.2021 klo 8.15-9.00. Webinaareissa keskustellaan myös yhteisen pelijakson käynnistämisestä, johon osallistuville järjestetään HOT Café pelikokemusten ja vinkkien jakamista varten.

Ilmoittautumiset: https://forms.office.com/r/XT7S1UX1vb

Lämpimästi tervetuloa!

Magis – Maaginen seikkailu -mobiilipeli on kehitettu 4.-6. -luokkalaisille luokkatasolla pelattavaksi. Pelissä seikkaillaan taikamaailman taikakoulussa ja autetaan oppilastovereita ratkomaan erilaisia pulmia. Peli on lapsille mieluisa tapa harjoitella sosiaalisia ja tunnetaitoja, jotka ovat myös opetussuunnitelman mukaisia tavoitteita.

Kommentoi

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.