Tervetuloa vanhempainryhmään

Tervetuloa mukaan kehittämään hyväksyntä- ja arvopohjaiseen lähestymistapaan pohjautuvaa ryhmämallia vanhempien hyvinvoinnin tueksi. Ryhmässä harjoitellaan aikuisten näkökulmasta samoja taitoja, joihin lapset tutustuvat Oma juttu -ryhmissä. Ryhmämalli perustuu hyväksyntä- ja arvopohjaisiin menetelmiin. Ryhmän kehitystyöhön on osallistunut psykologian ja perheterapian ammattilaisia. Ryhmän osallistujilta kerätään nimetöntä palautetta ja ryhmää kehitetään saadun palautteen pohjalta.

Vanhempainryhmä kokoontuu Kriisikeskus Valon tiloissa maanantaisin 11.10./18.10./25.10.2021 klo 18.00-19.30.

Ilmoittautumiset: marjo.nordstrom@pohjanmaankriisikeskus.fi tai 044 236 4983.

”Suosittelen vanhempainryhmää lämpimästi. Usealla läheisellä vanhemmalla on tarvetta tällaiselle, havahtumiseen.”

Tietosuoja: Ilmoittautuneilta kerätään yhteystiedot, jotta mahdollisista muutoksista kokoontumisten suhteen voidaan tiedottaa. Rekisterinpitäjä on Mieli Pohjanmaan mielenterveys ry. / Hyvä olla – Må bra -hanke. Tietoja säilytetään vain ryhmän kokoontumisten ajan. Ilmoittautuneella on oikeus tarkistaa itseään koskevat tiedot.

Kommentoi

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.