Taika-Petteri ja Jakke Jääkarhu koulukiertueella

Vaasan ja Mustasaaren suomenkielisissä kouluissa vierailee taikuri ja vatsastapuhuja Taika-Petteri. Petteri Hakanen tutustuttaa oppilaita hyväksyntä- ja arvopohjaisiin hyvinvointitaitoihin yhdessä Jakke Jääkarhun kanssa.

Taika-Petteri kertoo että viime aikoina Jakke Jääkarhu on miettinyt minkälainen kaveri haluaa olla ja mitä tekoja se tarkoittaa.

Viikolla 48 (28.11.-2.12.) Huutoniemen koulu, Isometsän koulu, Keskuskoulu, Länsimetsän koulu, Merikaarron koulu, Mustasaaren keskuskoulu, Onkilahden koulu, Savilahden koulu, Suvilahden koulu, Tervajoen koulu, Tuovilan koulu sekä Variskan koulu saavat Taika-Petterin vieraakseen.

Kiitämme lämpimästi koulukiertueen mahdollistajaa Nissin Säätiötä.

Kommentoi

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *